© 2018 ДП «НАЕК «Енергоатом»

Усі права захищенні

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА

ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ПАРТНЕРИ ТА ДРУЗІ!

У 2017 році Енергоатом підтвердив лідерську позицію в енергетиці, забезпечуючи Україну чистою електроенергією, гарантуючи найвищий рівень безпеки, впроваджуючи стратегію корпоративної соціальної відповідальності та орієнтуючись на Цілі сталого розвитку ООН. Наш другий нефінансовий звіт, що пропонується до вашої уваги, детально розкриває здобутки Компанії за 2017 рік та плани на майбутнє.


Генеруючи енергетичне майбутнє України, ДП «НАЕК «Енергоатом» сприяє сталому економічному розвитку держави. Як і в усі попередні роки, ми залишаємось провідною енергогенеруючою компанією, що забезпечує понад 55 % від загального обсягу виробництва електроенергії в Україні. Ми сумлінно ставимося до наших фінансових зобов’язань – у 2017 році Енергоатом посів 8 місце в ТОП-10 найбільших вітчизняних платників податків, а також досяг суттєвих успіхів, вдосконалюючи виробничі, управлінські та закупівельні процедури. Зокрема, Компанія приєдналася до Меморандуму про співпрацю у проекті «РrоZоrrо.Продажі», а також заощадила 481,9 млн грн на закупівлях. Наш успіх було відзначено на конкурсі ProZorro Awards - НАЕК «Енергоатом» стала переможцем у номінації «Замовник року, що зекономив найбільше грошей».


Минулий рік став початком визначного для Енергоатома та всієї країни проекту – будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій. Разом з нами Україна зробила важливий крок до енергетичної незалежності від РФ. Більш того, проведені у 2017 році переговори та незалежний аудит Компанії (due diligence) з боку Bank of America відкрили шлях для американських інвестицій в Україну та дозволили розмістити на фондовому ринку США облігації Bank of America під гарантії OPIC на суму 250 млн дол. Енергоатом отримав один з найвищих кредитних рейтингів у світі (агентство Moody’s визначило рейтинг ДП «НАЕК «Енергоатом» як «Аа2») та дуже вигідну ставку кредитування у 6,83 % для залучення коштів до реалізації проекту ЦСВЯП. Такий рейтинг є рекордним для боргових інструментів українських емітентів, що залучають кошти на міжнародних ринках капіталу.


Протягом 2017 року було виконано значний обсяг робіт з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для наших АЕС, підвищення безпеки, ефективності та надійності експлуатації атомних електростанцій. Компанія розуміє, що лише висококваліфіковані співробітники можуть гарантувати надійну, безпечну та ефективну експлуатацію АЕС. На високу оцінку заслуговують численні заходи щодо підвищення кваліфікації персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом». Окремою важливою подією стало відкриття на Запорізькій АЕС унікального комплексу, що є повномасштабним тренажером реакторної установки енергоблока ВВЕР-1000 із понад 43 лабораторіями для навчання персоналу. Висловлюємо вдячність партнерам з Європейської Комісії за фінансову підтримку даного проекту. Ми продовжуємо вести активний діалог із місцевими громадами. Зокрема, після змістовних громадських слухань, важливим досягненням Енергоатома стало продовження терміну експлуатації енергоблока № 3 Запорізької АЕС на 10 років (по завершенні модернізації об’єкту).


Юрій Недашковський
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом»

Головним викликом у 2017 році залишився розмір тарифу на електроенергію АЕС, який залишається найнижчим у світі. Встановлені торік тарифи на електроенергію АЕС були в 3,4 рази нижчими від тарифів ТЕС та у 1,2 рази нижчими, ніж тарифи ГЕС, що не відповідає загальносвітовій практиці, за якою різниця між тарифами АЕС і ТЕС не перевищує 30 %, а тарифи ГЕС зазвичай нижчі за тариф АЕС. На сьогодні тариф залишається критично дефіцитним і не покриває мінімально необхідні потреби, що позначається не лише на програмах розвитку, але й на реалізації соціальних програм Компанії (зокрема щодо забезпечення працівників житлом).


Що ж до задумів на 2018 рік, попри всі складнощі ми плануємо приділити достатню увагу реалізації поточних проектів розвитку, таких як «Енергетичний міст «Україна-ЄС», спорудження ЦСВЯП, будівництву як нових ядерних потужностей (3-го та 4-го блоків Хмельницької АЕС), так і відновлювальних джерел енергії – чотирьох пілотних сонячних електростанцій у межах розташування АЕС.


Ми маємо стійкі наміри підвищувати безпеку та ефективність наших АЕС із залученням українських провідних компаній та партнерів з країн ЄС, США, Японії та ін., а також зміцнювати репутацію Енергоатома як інноваційного підприємства, яке робить значний внесок у розвиток паливно-енергетичного комплексу України та енергетичну безпеку країн ЄС. Ми і надалі плануємо розвиватись як ефективне, сучасне підприємство, відповідальне перед своїми працівниками та усіма зацікавленими сторонами, роблячи все від нас залежне для забезпечення сталого розвитку української енергетики, економіки та суспільства.