© 2018 ДП «НАЕК «Енергоатом»

Усі права захищенні

ДБАЄМО ПРО ЛЮДЕЙ

Григорій Муляр
Директор з кадрів та соціальних питань
ДП «НАЕК «Енергоатом»

НАЕК «Енергоатом» сприяє соціальному та економічному розвитку України в цілому та її регіонів. Компанія є одним з найбільших платників податків до державного бюджету. За підсумками 2017 року ми посіли перше місце серед вітчизняних підприємств електроенергетичного сектору, відрахувавши 8,7 млрд грн. Тобто, на 52,8 % більше, ніж у 2016 році. Навіть у такі непрості часи ми підставляємо плече суміжним галузям, роблячи внесок у розвиток української економіки.


НАЕК «Енергоатом» забезпечує гідні умови праці, дбає про безпеку та добробут своїх співробітників. Генеруючи енергетичне майбутнє України, ми розвиваємо міста та регіони, де працюють атомні електростанції та підприємства Компанії. Спільно з місцевими громадами ми впроваджуємо соціальні програми розвитку територій присутності, оскільки усвідомлюємо: наш внесок у соціальне та економічне майбутнє міст-супутників атомних станцій — це передумова не лише комфорту нашого персоналу та місцевих громад, а й інвестиція в енергетичну безпеку держави. В Енергодарі, Вараші, Южноукраїнську та Нетішині родини працівників атомних електростанцій Компанії становлять більше половини всього населення. І від їх добробуту залежить процвітання міст та найголовніше – безпека атомних електростанцій.


З огляду на плани стосовно добудови нових енергетичних потужностей, реалізації надважливих інвестиційних проектів та приєднання до енергосистеми ЄС, ми постійно підвищуємо кваліфікацію персоналу для того, щоб наша Компанія могла ефективно працювати в майбутньому, забезпечуючи енергонезалежність України.

УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

Людський капітал є основною цінністю і головним фактором успішного розвитку Компанії. Усвідомлюючи це, одним з ключових напрямків соціальної політики НАЕК «Енергоатом» визначає для себе розвиток персоналу, підтримку співробітників та членів їх родин, а також сприяння розвитку міст-супутників АЕС. Відраховані до місцевих бюджетів кошти спрямовуються, серед іншого, і на розвиток соціальної інфраструктури територій присутності Компанії: закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту.


Завдяки реалізації комплексного підходу до розвитку персоналу, ДП «НАЕК «Енергоатом» залишається одним із найбільш надійних та відповідальних роботодавців, сприяючи вдалому старту кар’єри, успішному навчанню та динамічному зростанню молодих фахівців.


Залучення співробітників до соціальної діяльності Компанії демонструє збільшення у 2017 році волонтерської активності Компанії та її участі в соціально значущих проектах як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Координація діяльності підрозділів НАЕК «Енергоатом» в галузі соціальної політики, як і в 2016 р., здійснювалась на конференціях трудового колективу, що відбувались раз на півроку.

Ключові цілі та завдання соціальної політики Компанії35


РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

В умовах коли відповідальність атомної генерації за енергетичну безпеку всієї держави продовжує зростати, реалізація стратегії управління персоналом набула особливо важливого значення. НАЕК «Енергоатом» вважає персонал своїм найважливішим активом. Залучення та закріплення в Компанії персоналу з необхідною кваліфікацією, його розвиток та соціальна підтримка є головними пріоритетами кадрової політики підприємства. Загалом у НАЕК «Енергоатом» у 2017 році працювали 34 610 співробітників. З них 23 091 чоловіків та 11 519 жінок. Порівняно з 2016 роком частка жінок дещо зросла й склала 33,3 %. Гендерний склад правління ДП «НАЕК «Енергоатом» у звітному періоді виглядав так: 23,5 % жінок (4 особи) та 76,5 % чоловіків (13 осіб).


Частка співробітників у віці від 35 до 50 років незначно виросла й усе ще переважає частку молодих та старших за віком працівників. Основною причиною зменшення частки молодого персоналу є повільна динаміка зростання заробітної плати, що викликана низьким тарифом на відпуск електроенергії для АЕС, внаслідок чого відбувається відтік молодих фахівців за кордон чи перекваліфікація на інші професії. Порівняно невисока динаміка зростання заробітної плати обумовлена тим, що в 2017 році НАЕК «Енергоатом» мала один з найнижчих в світі тарифів на відпуск електричної енергії, виробленої на АЕС, а також найнижчий тариф в Україні з-поміж усіх видів генерації. Підвищення заробітної плати для співробітників Компанії є головним пріоритетом соціальної політики на 2018 рік.

Облікова чисельність працівників ДП «НАЕК «Енергоатом», 2014-2017, осіб

35 149

2014

35 186

2015

34 947

2016

34 610

2017

Структура персоналу за гендерною ознакою, 2016-2017, осіб

Структура персоналу за категоріями, 2016-2017, осіб

Структура персоналу «НАЕК «Енергоатом» за віковими категоріями, 2016-2017, осіб

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГІДНИХ УМОВ ПРАЦІ

ПРАВА ЛЮДИНИ

Компанія у своїй діяльності враховує принципи гендерної рівності, створює безпечні робочі місця та запобігає будь-якій дискримінації у сфері праці. Належна увага приділяється працевлаштуванню осіб з обмеженими фізичними можливостями та створенню для цих людей комфортних умов як для праці на виробництві, так і в інфраструктурі міст-супутників АЕС.


ДП «НАЕК «Енергоатом» не використовує дитячу працю. Трудові угоди укладаються лише з особами, які відповідають віковим вимогам, встановленим чинним законодавством України.


Відносини зі співробітниками ґрунтуються на підвалинах соціального партнерства, яке передбачає діалог. Право працівників створювати чи вступати до громадських організацій не порушується. Відсутні будь-які догани чи негативні наслідки за такі дії.


З метою забезпечення взаємодії зі співробітниками на засадах соціального партнерства та захисту їх соціально-трудових інтересів у НАЕК «Енергоатом», з працівниками укладено Колективний договір.


На 21 об’єкті Компанії проведено заходи для поліпшення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями: встановлені кнопки виклику персоналу та розміщені знаки доступності, входи обладнані пандусами та створені апартаменти для комфортного перебування. Наприклад, у готелі «Скіфський» (м. Енергодар, Запорізька АЕС) передбачили номери для комфортного розміщення осіб з інвалідністю. У Палаці культури та в готелі Вараш (м. Вараш, Рівненська АЕС) встановлено кнопку виклику чергового персоналу, облаштовано пандус та розміщено знаки доступності для осіб з обмеженими можливостями.

ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК

В НАЕК «Енергоатом» налагоджено дієву систему внутрішніх комунікацій. У Компанії відпрацьовано такі механізми одержання зворотного зв’язку від персоналу, як проведення регулярних анкетувань та соцопитувань; отримання запитів, запитань та звернень через спеціальні розділи інтернет-сайтів Компанії і виробничих підприємств. Зокрема рубрики «Поставити запитання» – в розділах «Культура безпеки» і «Закупівлі», рубрика «Скринька довіри» (з антикорупційних питань). Також співробітники можуть надати керівництву безпосередні пропозиції через скриньки довіри й спеціальні розділи «Пропозиції керівництву» у локальних мережах АЕС (для зареєстрованих користувачів) чи подати письмові та усні пропозиції або звернення (заяви, скарги, клопотання) на ім’я керівників Компанії або відокремлених підрозділів.


За адресою: www.atomprofspilka.info/faq організовано постійно діючу лінію «Питання-Відповідь» із Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості України. Звернення стосуються, у першу чергу, соціально-економічного захисту, правових консультацій та охорони праці. А на Южно-Українському енергокомплексі у 2017 році запрацювала безкоштовна «гаряча лінія». Кожен охочий у будь-який час доби може отримати інформацію про поточний стан справ на атомній електростанції, зателефонувавши за номером: 0-800-500-107.


НАЕК «Енергоатом» прагне виплачувати своїм співробітникам гідну та конкурентну винагороду, приділяє значну увагу новим та існуючим інструментам мотивації персоналу для досягнення високих результатів, а також створює привабливі умови для роботи, фахового та особистісного розвитку. У цьому аспекті Компанія, як і в 2016 році, продовжує дотримуватися власного кодексу відповідального роботодавця. В усіх відокремлених підрозділах, що входять до складу ДП «НАЕК «Енергоатом», дотримуються законодавства України та Колективної угоди щодо надання соціальних пільг та гарантій працівникам36.

ОПЛАТА ПРАЦІ

Підходи НАЕК «Енергоатом» до оплати праці засновані на прагненні забезпечити працівників конкурентною заробітною платою, не нижчою за середній рівень в українській енергетичній галузі, а також на застосуванні прозорої системи преміювання персоналу всіх категорій.


У 2017 році розмір середньомісячної заробітної плати у ДП «НАЕК «Енергоатом» зріс на 21,5 % (порівняно з попереднім роком) і становив 15 720 грн.

У 2017 РОЦІ ФОНД ОПЛАТИ ПРАЦІ КОМПАНІЇ (ПОРІВНЯНО З 2016 РОКОМ) ЗБІЛЬШИВСЯ НА 0 ,9 МЛН ГРН І СКЛАВ 0 МЛРД 0 МЛН ГРН.

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

Захист трудових прав, економічних і соціальних гарантій працівників, а також забезпечення можливості ведення діалогу з Компанією – всьому цьому сприяє Колективний договір. Дія Колективного договору поширюється на всіх працівників ДП «НАЕК «Енергоатом», незалежно від того чи є вони членами профспілки. Джерела фінансування витрат, пов’язаних з виконанням Колективного договору, визначаються згідно з діючими тарифами на відпуск електричної та теплової енергії, а також доходами від інших видів діяльності Компанії. Також Колективний договір описує регулювання усіх ситуацій, що передбачають суттєві організаційні зміни в Компанії. Зокрема, передбачається мінімальний період сповіщення працівників щодо таких змін у 2 місяці.


Згідно з Колективним договором працівники та Компанія вступають у перемовини щодо укладення нового договору не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну дії поточного договору. Працівники отримують проект колдоговору за один місяць до проведення конференції для його обговорення. Перелік соціальних гарантій, що надаються працівникам Компанії, зазначено в Нефінансовому звіті за 2016 рік.


Завдяки спільним діям керівництва та профспілкового комітету Компанії, протягом 2017 року було вжито необхідні заходи для виконання умов Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом». Зокрема у частині оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати. Так, з 1 травня 2017 року мінімальну тарифну ставку (оклад) для працівників було підвищено на 5,2 %, а з 1 грудня – на 10 %. Загальні витрати на заходи та засоби у галузі охорони праці за звітний період становили 327,8 млн грн.


Надана працівникам Компанії матеріальна допомога у 2017 році склала 31,10 млн грн. Також 554 особи у зв’язку з виходом на пенсію отримали виплати на загальну суму 83,218 тис. грн.

Структура кошторису витрат на соціальний розвиток ДП «НАЕК «Енергоатом» за рахунок тарифу, 2014-2017, млн грн

ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ

Одним з основних принципів діяльності НАЕК «Енергоатом» є піклування про здоров’я співробітників та членів їх родин. За результатами періодичного медичного огляду, Компанія разом з профспілками проводить облік та аналіз захворюваності співробітників, а також формує необхідні медичні та додаткові санітарно-епідемічні заключення. У разі потреби, працівників спрямовують на обстеження до обласних або міських лікувально-діагностичних закладів. Отримані дані дозволяють формувати комплексну програму оздоровчих заходів.


Моніторинг стану здоров’я працівників з груп «ризику» та диспансерних хворих здійснюють профільні фахівці лікувальних закладів міст-супутників, санаторіїв-профілакторіїв та спеціалізованих медичних закладів територій присутності.


Зокрема у відокремленому підрозділі «Запорізька АЕС» постійно проводять мамологічне обстеження жінок. Працівників Рівненської АЕС згідно з договором про співпрацю обстежили у державній установі «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України».


Система охорони здоров’я забезпечує медичну складову безпеки роботи працівників у ДП «НАЕК «Енергоатом». Під час прийняття на роботу було проведено медичний огляд 1 138 осіб; щорічне медичне обстеження пройшли 21 813 працівників, умови праці яких потребують певних обсягів обстежень, а також проведено періодичний медичний огляд 3 362 працівників з нормальними умовами праці.


За допомогою заходів у сфері санаторно-курортного лікування, що здійснювались у рамках виконання Колективного договору, за 2017 рік було оздоровлено 16 120 працівників НАЕК «Енергоатом» на суму 133,25 млн грн, що на 22,13 млн грн більше, ніж торік. Також було оздоровлено 5 911 дітей працівників на суму 34,12 млн грн, що на 5 млн грн більше, ніж у 2016 році.

Оздоровлення працівників НАЕК «Енергоатом» та їх дітей, 2014-2017, осібПІДГОТОВКА ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ

В Україні створена система підготовки персоналу, яка базується на рекомендованому МАГАТЕ Системному підході до навчання. Підготовка персоналу на всі посади здійснюється згідно з чинним законодавством України та висунутими МАГАТЕ вимогами до експлуатуючої організації.


НАЕК «Енергоатом» здійснює навчання та розвиток персоналу таким чином, щоб кожен співробітник мав можливість реалізувати власний фаховий та творчий потенціал. Компанія створила потужну систему підготовки працівників усіх ланок, адже лише кваліфіковані кадри можуть гарантувати безпечну роботу АЕС. Підтримку та постійне підвищення кваліфікації співробітників передбачають і офіційні положення Компанії.


Основними елементами системи підготовки є навчально-тренувальні центри (НТЦ), які створені при кожній АЕС і у ВП «Атомремонтсервіс». В НТЦ працює 280 інструкторів та викладачів, 19 фахівців АЕС працюють в НТЦ як інструктори-сумісники на постійній основі.


У процесі навчання широко застосовуються повномасштабні тренажери (ПМТ), які є дуже ефективним засобом для підготовки оперативного персоналу. Всього в НТЦ АЕС використовують 7 повномасштабних тренажерів для блоків ВВЕР-1000 і ПМТ блоку ВВЕР-440. Крім ПМТ, активно застосовуються багатофункціональні тренажери (всього 4) і локальні тренажери (всього 8), а також комп'ютерні навчальні системи та мультимедійні навчальні курси із 3D графікою систем і обладнання АЕС.


У 2017 році, окрім НТЦ, у процесі підготовки персоналу зросла також роль інших підрозділів АЕС, а сторонні організації залучались до навчання на 30 % рідше, ніж минулого року. Також у 2017 році на 10,5 % були збільшені витрати щодо оснащення НТЦ технічними засобами навчання порівняно з минулим роком.


Упродовж 2017 року вдосконалювалась створена в Україні система підготовки та підвищення кваліфікації персоналу атомних електростанцій. Кількість людино-курсів склала 88 тис., тобто зросла майже на 8 % порівняно з попереднім звітним періодом.

Підготовка персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом», 2017, людино-курсів


Структура підготовки персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом», 2016-2017, людино-курсів


Структура витрат ДП «НАЕК «Енергоатом» на підготовку персоналу, 2016-2017, тис. грнУ Компанії діють процедури оцінки ефективності навчання. За підсумками 2017 року порушень, що обумовлені недоліками у підготовці персоналу, не зафіксовано.


ПІДГОТОВКА ГРУПИ КАДРОВОГО РЕЗЕРВУ КЕРІВНИКІВ ВИЩОЇ ЛАНКИ УПРАВЛІННЯ ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ»

МЕТА:

Першочергова підготовка резерву керівників вищої ланки управління ДП «НАЕК «Енергоатом».

ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ:

2017 - 2018 рр.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ:

У 2017 році на базі Центру післядипломної освіти, індивідуальної підготовки та перепідготовки Одеського національного політехнічного університету Компанія розпочала підготовку резерву керівників вищої ланки управління.

Вперше в практиці підготовки такого кадрового резерву був використаний метод розробки групових консалтингових проектів та їх подальшого захисту. Теми проектів були підібрані виходячи із специфіки діяльності Компанії, з перспективою реалізації їх в ДП «НАЕК «Енергоатом». Зі складу учнів були сформовані три групи. Для реалізації кожного проекту за групою був закріплений куратор з викладачів Одеського національного технічного університету.


    На захист були представлені три проекти за такими темами:
  • «Управління змінами: перехід на нові стратегічні орієнтири ДП «НАЕК «Енергоатом».
  • «Техніко-економічний аналіз можливості впровадження малих модульних реакторів в якості заміщуючих.
  • «Експертний пошук ресурсів для продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС».

Навчання було завершено комплексним іспитом у вигляді комп’ютерного тесту. Для захисту групових консалтингових проектів була сформована комісія з представників перспективного кадрового резерву президента ДП «НАЕК «Енергоатом» (3 особи) та представників навчального центру «Академії керівників атомної енергетики» (2 особи). Після захисту всі проекти були передані на ознайомлення президенту Компанії для прийняття рішення щодо їх подальшого застосування в діяльності НАЕК «Енергоатом».


14 учасників комплексного іспиту отримали «Свідоцтво про підвищення кваліфікації».


Учасники об’єднуються для вирішення конкретної проблеми під час навчання. І таким чином зміцнюється командний дух. Осмислення нової інформації, пошук нових рішень… Нові форми навчання дозволяють подивитися на гострі питання з незвичного ракурсу. Усе це стає передумовою ефективного фахового розвитку.

Олександр Вірич, головний фахівець з енергетичних реакторів ВП «Южно-Українська АЕС»


Під час кожної навчальної програми знаходиш щось нове. Те, що дозволить бути успішнішим у вирішенні раптових викликів. І це додає впевненості. Наша Компанія дає змогу розвиватися та отримувати навички всім співробітникам, тому в Енергоатомі завжди цікаво працювати.

Віталій Бондаренко, заступник директора з фінансів та бюджетування НАЕК «Енергоатом»

ПІДТРИМКА МОЛОДИХ ФАХІВЦІВ

НАЕК «Енергоатом» постійно заохочує молодих фахівців та новаторів у віці до 35 років до активної роботи, вітає ініціативу та зацікавленість співробітників у застосуванні та розвитку сучасних технологій. Адже вдосконалення виробничих процесів може мати конкретну економічну користь. У 2017 році профспілками Компанії було створено Раду голів організацій молоді ППО ДП «НАЕК «Енергоатом».


Починаючи з 2007 року Компанія проводить конкурси професійної майстерності серед молоді. У 2017 році такий конкурс проходив на базі Южно-Української АЕС за вісьмома спеціальностями. Свої підприємства на змаганнях представляли 34 молоді фахівці чотирьох атомних електростанцій. Також молоді працівники активно беруть участь у конкурсах наукових доповідей, що проходять щорічно у відокремлених підрозділах Компанії. Дані конкурси проходять за двома напрямами: виробничий та соціально-профспілковий. У 2017 році молодь ДП «НАЕК «Енергоатом» також була залучена до спортивних та культурно-масових заходів.

Основні напрямки роботи ради голів організацій молоді

соціально-економічний захист працівників

професійне зростання та наукова діяльність

підвищення кваліфікації

інформаційна робота

спортивна та культурно-масова робота


У 2017 році Южно-Українську АЕС було визнано найкращим роботодавцем області. Миколаївський обласний центр державної служби зайнятості україни нагородив підприємство за «Створення умов для високопродуктивної праці та активного залучення молодих фахівців».


Підсумки року оголосили на обласному форумі роботодавців, що проходив під гаслом «Грані співпраці в контексті новітніх змін». Організатори заходу мали на меті посилити соціальний діалог в сфері зайнятості, а також сприяти формуванню конкурентоспроможного ринку праці та розвитку соціально відповідального бізнесу.


РОЗВИТОК МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ

НАЕК «Енергоатом» приділяє велику увагу роботі зі школярами та студентами, оскільки має намір залучати до атомної галузі найбільш освічену та обдаровану молодь. Компанія тісно співпрацює з профільними навчальними закладами для підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців. Так, спеціалісти ДП «НАЕК «Енергоатом» задіяні до проведення циклу лекцій в рамках «Графіка взаємодії ДП «НАЕК «Енергоатом» з провідними вищими навчальними закладами України.


Якщо йдеться про студентів, то вони мають змогу навчатися за спеціальними тристоронніми угодами та проходити практику на виробництві, що дає їм нагоду познайомитися з провідними технологіями та здобути унікальний досвід. 2017 рік став важливим для розширення міжнародних зв’язків в галузі освіти. Між НАЕК «Енергоатом» та Західно-чеським університетом (Чеська Республіка) було досягнуто згоди відносно партнерства в галузі освіти. Серед іншого, було закладено основу для участі гостей у спільних заходах щодо профорієнтаційної роботи на базі українських АЕС. Відтак з’явилося й підґрунтя для навчання кадрового резерву НАЕК «Енергоатом» на базі університету Західної Богемії.

СПІВПРАЦЯ ІЗ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ

Щоб стимулювати найкращих випускників українських шкіл вступати до вишів за спеціальностями атомної галузі, протягом звітного року Компанія проводила активну профорієнтаційну роботу.


В 2017 році співробітники підрозділів НАЕК «Енергоатом» взяли участь у відповідних заходах для школярів. Було організовано екскурсії на підприємства Компанії, проведено зустрічі з учнями, під час яких працівники ДП «НАЕК «Енергоатом» розповідали про основні напрямки діяльності Компанії.


Також Компанія традиційно продовжує співпрацювати з українськими закладами вищої освіти. Загальна кількість студентів, що навчалися в 2017 році на замовлення НАЕК «Енергоатом», склала 207 осіб. Практику в підрозділах Компанії пройшли 676 студентів. Це дещо менше, ніж попереднього року.

0 СТУДЕНТІВ НАВЧАЛИСЬ ЗА ТРИСТОРОННІМИ УГОДАМИ У 2017 РОЦІ. 0 СТУДЕНТІВ ПРОЙШЛИ ПРАКТИКУ В ПІДРОЗДІЛАХ КОМПАНІЇ.

Виконання завдань на промислових майданчиках та тренажерах дозволяє студентам познайомитись зі специфікою роботи атомників. Наприклад, Запорізька АЕС у лютому 2017 року для проходження переддипломної практики запросила студентів 5 курсу ОНПУ. Заняття було проведено на тренажері Науково-технічного центру ВП «Запорізька АЕС».


Керівники відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» готують собі заміну, беручи участь у роботі Державної екзаменаційної комісії. Зокрема, представники компанії оцінювали студентів Одеського національного політехнічного університету, які захищали дипломні проекти для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» та «спеціаліст» на кафедрі «Атомні електростанції». Також, демонструючи відкритість у співпраці з європейськими освітніми закладами, у червні 2017 року в Дирекції було проведено ознайомчу зустріч представників ДП «НАЕК «Енергоатом» зі студентами факультету природничих наук та інжинірингу Гронінгенського університету (Королівство Нідерланди).

0 УЧАСНИКИ ВІДВІДАЛИ «ВЕСНЯНУ ШКОЛУ НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» У 2017 РОЦІ. ПРОСЛУХАНО ТА ОБГОВОРЕНО 0 ЛЕКЦІЙ. УЧАСНИКАМИ ПРОЕКТУ В 2017 РОЦІ СТАЛИ СТУДЕНТИ, ВЖЕ ПРАЦЮЮЧІ ОСОБИ ТА НАУКОВЦІ.

Кількість студентів, які навчаються за тристоронніми угодами, 2016-2017, осіб

Назва вищого навчального закладу

Кількість студентів, осіб

2016 рік

2017 рік

Одеський національний політехнічний університет

139

108

Національний технічний університет України «КПІ ім. І. Сікорського»

42

61

Вінницький національний технічний університет

13

16

Національний університет «Львівська політехніка»

20

8

Запорізький національний технічний університет

22

12

Український державний хіміко-технологічний університет

3

2

ВНЗ

Кількість студентів, які пройшли практику у НАЕК «Енергоатом», 2016-2017, осіб

2016

2017

всього

виробнича

перед дипломна

всього

виробнича

перед дипломна

Всього по ВНЗ

442

217

225

294

99

195

в т.ч.:

НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського»

117

79

38

58

1

57

ОНПУ

187

68

119

120

48

72

НУ «ЛП»

23

6

17

29

16

13

ВНТУ

10

4

6

14

6

8

НТУ «ХПІ»

2

0

2

2

0

2

ЗНТУ

15

4

11

14

1

13

інші ВНЗ

88

56

32

57

27

30

учні ПТУ, технікумів, коледжів, ліцеїв

284

254

30

382

265

117

із них ПТУ Рівненської АЕС

147

117

30

145

75

70

ВСЬОГО

726

471

255

676

364

312

ЛІТНЯ ЯДЕРНА ШКОЛА 2017

Партнерські відносини між НАЕК «Енергоатом» та профільними вишами у 2017 році продовжила зміцнювати «Літня ядерна школа». Проект черговий раз посприяв підготовці кваліфікованих кадрів з НТУУ КПІ, КНУ ім. Т. Шевченка, Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Вінницького національного технічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», а також вищого навчального закладу Чехії – університету Західної Богемії (Західно-чеський університет). Студенти і працівники Компанії традиційно ділилися досвідом і новими науковими розробками.


У 2017 році школу було організовано безпосередньо на промисловому майданчику Запорізької атомної електростанції. Тож учасники мали змогу ознайомитись із практичною базою підприємства та поспілкуватися з керівництвом станції. Також для гостей було організоване цікаве дозвілля.ПРОЕКТ «ЕНЕРГОАТОМ –
ПРОФІЛЬНІ ВНЗ – ШКОЛИ»

МЕТА:

Підвищення обізнаності школярів у питаннях використання ядерної енергії, робота з профорієнтації та сприяння розвитку STEM-освіти в Україні.

ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ:

2016 - 2017 рр.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ:

4 та 6 грудня 2017 року Центр зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом», за підтримки теплоенергетичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», провів для старшокласників Поліського та Іванківського районів Київської області ознайомчі поїздки до НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та організував спілкування зі студентами.

Мені сподобалась сама розмова зі студентами, які були з нами чесні й відверті. Це було приємно – почути їхній власний досвід з навчання.

Тарас Білохвост, Іванківський районний ліцей


Поїздка була чудовою. Здивувало, що в КПІ є скільки можливостей для студентів і те, що студенти роблять для себе на кошти грантів. Всі такі згуртовані і це добре. Сподобалось також ставлення до лекторів – ви їх не боїтесь і з ними вільно розмовляєте. Сподіваюсь, що до вас поступлю.

Валентин Гордієнко, Іванківська ЗОШ №1


У таких заходах, як ця поїздка в КПІ, підтримка Енергоатома для дітей нашого району є не лише важливою, а необхідною. Дякуємо за надану нашим майбутнім випускникам можливість побувати в Києві – відвідати Київський політехнічний інститут імені Сікорського, поспілкуватися з його студентами та за нагоду прогулятися Хрещатиком.

Олена Шматько, завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Поліської районної державної адміністраціїУ 2017 році НАЕК «Енергоатом» було відзначено нагородою: дипломом за найкращий корпоративний внесок у досягнення глобальної Цілі сталого розвитку № 4: «Забезпечення всеохоплюючої, якісної загальної освіти та заохочення до навчання упродовж життя всіх категорій населення». У такий спосіб Компанію винагородили за реалізацію інформаційно-просвітницького проекту «Енергоатом – Профільні ВНЗ – Школи». Ініціатором національного конкурсу кейсів став Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)». У тісній співпраці міжнародні експерти з корпоративної соціальної відповідальності, експерти Центру КСВ та молодь – студенти Української академії лідерства – проводили оцінювання поданих компаніями кейсів на відповідність глобальним Цілям сталого розвитку. Головними критеріями оцінювання були інноваційність, механізм реалізації проекту (діалог зі стейкхолдерами), довгострокові результати проекту для Компанії та суспільства.

ПІДТРИМКА МІСЦЕВИХ ГРОМАД

НАЕК «Енергоатом» піклується про підвищення якості життя територій присутності та перебуває у постійному діалозі з місцевими громадами. Основна мета Компанії – створити передумови для соціально-економічного розвитку міст-супутників. У співпраці з місцевими громадами ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2017 році продовжило модернізацію та ремонт об’єктів соціальної інфраструктури, що сприяє поліпшенню та урізноманітненню життя людей.

РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

НАЕК «Енергоатом» розуміє свою відповідальність за розвиток територій присутності та продовжує брати активну участь у розбудові та розвитку соціально значущої інфраструктури. Пріоритети Компанії – підвищити якість та доступність освітніх і соціальних послуг, розвивати об’єкти дозвілля, культури та спорту в містах-супутниках АЕС.


У 2017 році ДП «НАЕК «Енергоатом» збільшило фактичні витрати на соціальний розвиток до 369,34 млн грн (з них за рахунок тарифу – 203,9 млн грн), що на 33,32 млн грн перевищило фактичні витрати за аналогічний період 2016 року (336,02 млн грн).


Інвестиційна програма ДП «НАЕК «Енергоатом», що погоджена Міненерговугілля України на 2017 рік, передбачала також спрямування 62,4 млн грн на житлове будівництво, проте у схваленому НКРЕКП варіанті документу кошти на будівництво житла не передбачалися. Фактичне освоєння капітальних вкладень на будівництво житла за 2017 рік склало 0,5 млн грн, тоді як у 2016 році цей показник становив 0,21 млн грн. Компанія неодноразово пропонувала Верховній Раді України законодавчо врегулювати процедуру відчуження житла працівникам атомних електростанцій, щоб розпочати реальне вирішення цього питання. Станом на кінець 2017 року відповідний законопроект все ще чекав на розгляд народних депутатів.

Витрати НАЕК «Енергоатом» на соціальний розвиток, 2016-2017, млн грн

ОПІКУВАННЯ МІСЦЕВИМИ ГРОМАДАМИ

Усі виробничі відокремлені підрозділи НАЕК «Енергоатом» у 2017 році продовжили реалізацію програм взаємодії з місцевими громадами. Також усі підрозділи Компанії володіють програмами оцінки впливу на місцеві спільноти та програмами (планами) розвитку місцевих спільнот. Оцінки соціального впливу здійснювалися у звітах, що узагальнили питання соціального розвитку та роботу з громадськістю і ЗМІ. За результатами проведених оцінок негативний соціальний вплив підрозділів Компанії був відсутній.


На контролі Компанії перебувала й реалізація інвестиційних проектів. Тривав безперервний моніторинг та оцінка впливу підрозділів Компанії на навколишнє середовище (детально викладено в розділі «Моніторинг та оцінка впливу на довкілля»). Результати оцінок екологічних і соціальних впливів публікувались як на сайтах АЕС, так і на сайті Компанії.


Програми розвитку місцевих громад, що враховують потреби громадськості, реалізуються в рамках діяльності із соціального розвитку щодо утримання об’єктів соціальної інфраструктури, а також діяльності у сфері культури, спорту, оздоровлення та роботи з молоддю в містах–супутниках АЕС.


Консультативну діяльність з місцевими громадами було продовжено на базі інформаційних центрів АЕС та центру зовнішніх інформаційних комунікацій Компанії, а також органів місцевого самоврядування та створених ними органів, комісій, установ. У цій діяльності були враховані процедури залучення вразливих груп.


Робота зі скаргами в ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2017 році здійснювалася згідно з порядком, передбаченим законодавством для опрацювання звернень громадян та відповідно до внутрішніх положень НАЕК «Енергоатом».

Доходи, отримані від діяльності об’єктів, млн грн

Аналіз витрат і доходів по АЕС від об’єктів соціальної інфраструктури, 2016-2017

УЧАСТЬ У СУСПІЛЬНИХ ПОДІЯХ

Спільно з місцевими громадами працівники ДП «НАЕК «Енергоатом» організовують та беруть активну участь у заходах, які об’єднують громадянське суспільство, бізнес та органи місцевої влади. Таким чином Компанія сприяє розвитку та соціальній стабільності в регіонах присутності.

КУЛЬТУРНІ ТА СПОРТИВНІ ЗАХОДИ

Окрім обов’язкових програм з охорони здоров’я, у 2017 році Компанія продовжила реалізацію політики заохочення персоналу до підтримки гарної фізичної форми та профілактики захворювань. У 2017 році НАЕК «Енергоатом» розширила коло учасників та залучила жителів міст-супутників. Особливу увагу було приділено заходам благодійного та культурного спрямування. Молодіжні команди ВП ДП «НАЕК «Енергоатом» неодноразово ставали чемпіонами молодіжної Спартакіади, конкурсу КВК, що проводиться Організацією молоді Атомпрофспілки.


У 2017 році команда працівників НАЕК «Енергоатом» взяла участь у VI благодійному турнірі з пейнтболу «Кубок відкритих сердець 2017», футболу та боулінгу. Заходи було організовано у співпраці із Всеукраїнською благодійною організацією «Даун Синдром». Метою проведення зазначених спортивних заходів був збір коштів на програми раннього розвитку дітей із синдромом Дауна. За перемогу у турнірах змагалися понад 15 команд від провідних компаній та організацій України.

ВІДКРИТИЙ ВЕЛОМАРАФОН
«100 ВЕЛОWATT»

МЕТА:

  • сформувати позитивний імідж атомної енергетики та пропагувати продовження терміну експлуатації блоку № 3 як запоруки розвитку регіону та екологічного благополуччя населення, продемонструвати відкритість та соціальну відповідальність Компанії;
  • пропагувати здоровий спосіб життя та культурні цінності серед працівників Компанії та населення;
  • провести екологічну просвіту через залучення до видів активного відпочинку, що не завдають шкоди довкіллю;
  • дати поштовх розвитку туризму та веломаршрутів Рівненщини;
  • надати спортсменам, мандрівникам та шанувальникам велоспорту можливість вдосконалити спортивну майстерність.

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ:

12 серпня 2017 р.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ:

Рівненська АЕС вперше провела відкритий веломарафон «100 ВЕЛОWATT». 167 спортсменів змагалися в межах зони спостереження атомної станції. Старт відбувся з пристанційної площі Рівненської АЕС, а фініш – на реабілітаційно-оздоровчому комплексі РАЕС «Біле озеро».

Ініціатором та активним учасником веломарафону став генеральний директор ВП РАЕС Павло Павлишин. Розробили маршрут місцеві велолюбителі. Захід відбувся за підтримки адміністрації, профспілкового комітету й організації молоді Рівненської АЕС.У жовтні 2017 року команда бігунів НАЕК «Енергоатом» ENERGOATOMRUN успішно виступила на Київському міжнародному марафоні WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2017. Учасники команди energoatomrun змагалися у марафонській естафеті, класичному марафоні на 42,195 км та класичному півмарафоні на 21,0975 км. Естафетна команда ENERGOATOMRUN виборола перше місце серед корпоративних команд CHAMBER CUP 2017, фінішувавши з часом 3:00:45.00, що стало найшвидшим результатом серед команд, які брали участь у категорії «Енергетика».


Також Компанія продовжує сприяти розкриттю творчого потенціалу наймолодших жителів територій присутності. На ХХІІ конкурсі дитячо-юнацької творчості «Мирний атом єднає Україну» було представлено 143 творчі роботи у жанрах анімації, живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва.

ОСВІТНІ ПОДІЇ

У 2017 році НАЕК «Енергоатом» продовжила активно підтримувати ініціативи в галузі освіти та професійної орієнтації. Працівники Компанії проводили заняття та екскурсії для школярів і студентів. Так, у рамках глобального проекту, який реалізується спільно з коаліцією STEM-освіти України, з грудня 2016 року по квітень 2017року 14 груп старшокласників (280 учнів) шкіл, ліцеїв, гімназій та загальноосвітніх закладів Києва та Київської області ознайомилися з роботою НАЕК «Енергоатом». Екскурсії було проведено в головному офісі Компанії та на відокремленому підрозділі «Аварійно-технічний центр». А у червні 2017 року в рамках проекту «День з топменеджером», фіналіст проекту – учень 10-го класу київської школи Нікіта Нікішев – відвідав відокремлений підрозділ «Аварійнотехнічний центр» і протягом дня супроводжував його керівника Логінова В.В. під час виконання робочих та виробничих завдань. Захід сприяв просуванню позитивного іміджу STEM-професій серед української молоді.


У лютому 2017 року було продовжено Всеукраїнський конкурс рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ», який Компанія організувала спільно з Українським ядерним товариством. Перший етап відбувся у містах-супутниках АЕС, а в фіналі переможці змагалися у Києві. Перше місце посіла учениця Южноукраїнського професійного ліцею Надія Волохова з рефератом на тему: «Ташлицька ГАЕС – гарант екологічної стабільності регіону». У 2017 році вперше у конкурсі рефератів взяли участь діти з регіону розташування Централізованого сховища ВЯП - об'єкту, що будується НАЕК "Енергоатом" - Іванківського та Поліського районів.

0 МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ УТРАДИЦІЙНІЙ ПІЗНАВАЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНІЙ ГРІ «ЕНЕРГОКВЕСТ». ЗАГАЛОМ ВІДБУВСЯ 0 ЗАХІД. ДІТИ БРАЛИ УЧАСТЬ У ДОСЛІДАХ І ЕКСПЕРИМЕНТАХ, А ТАКОЖ ЗНАЙОМИЛИСЯ З ДІЮЧИМИ ЕКСПОНАТАМИ ТА МАКЕТАМИ ОБЛАДНАННЯ АЕС.

«NUCLEAR ЕDUCATION»

8 листопада в інформаційному центрі «Імпульс» Южно-Українського енергокомплексу відбулося перше заняття в рамках нового проекту для старшокласників «Nuclear Еducation».

МЕТА:

підвищити обізнаність школярів 9-11 класів у питаннях використання ядерної енергії, а також сприяти підвищенню ефективності профорієнтаційної роботи. Підлітки дізналися про історію рідного краю та про унікальний для України енергетичний комплекс у складі АЕС, ГЕС і ГАЕС. Слухачам розповіли про зміни проекту об’єкта, перебіг його будівництва, теперішній стан справ та перспективи розвитку. Також діти дізнались про стан довкілля в Южноукраїнську та на промисловому майданчику атомної станції. Зміни клімату, глобальне потепління, вплив на навколишнє середовище різних видів енергогенерації – про це також йшла мова на зустрічі. Перше заняття відвідали понад 30 старшокласників.

Сьогодні прийшло навіть більше дітей, ніж було на попередній зустрічі два тижні тому. З одного боку це приємно, бо означає, що ми зацікавили старшокласників своїм проектом уже на старті. Але це накладає й певну відповідальність, бо цікавими мають бути всі заняття і всі етапи проекту. Тільки за такої умови до фінішу прийдуть усі, хто брав участь на старті.

Олена Болотських, організатор проекту, фахівець сектору роботи з молоддю та школярами управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУАЕС


Напередодні Дня соборності України близько 200 працівників Рівненської АЕС взяли участь у патріотичному флешмобі під назвою «Ланцюг єднання». Атомники вишикувалися у півкілометровий «Живий ланцюг», який символізував патріотичний дух українців та єдність усього колективу.

КОРПОРАТИВНЕ ВОЛОНТЕРСТВО


У 2017 році Компанія продовжила активне проведення заходів в рамках програм корпоративного волонтерства. Зокрема, співробітники Енергоатома підтримували українських військових в зоні АТО. У 2017 році волонтери Дирекції компанії НАЕК «Енергоатом» здійснили 11 поїздок у зону АТО. Надано допомогу 90 ОАЕМБ, 128 ОГПБ, 53 ОМБР, 72 ОМБР, 54 ОМБР, 93 ОМБР, 3-му ПСПП, бат. ім. генерала Кульчицького, 5-ій БТГ, 5-му батальойну УДА, 140-му навчальному центру ССО, 131 ОРБ. Загальна сума допомоги склала понад 1 млн грн.


На передову доставлено оптичні прилади, системи супутникового зв’язку, камуфляж, взуття, спальники, каремати, продукти харчування, генератори, батарейки та ще багато необхідних речей на замовлення бійців української армії та добровольчих батальйонів.
ПЛАНИ НА 2018 РІК ТА СЕРЕДНЬОСТРОКОВУ ПЕРСПЕКТИВУ

НАЕК «Енергоатом» планує і надалі активно реалізовувати соціальну політику Компанії, впроваджувати програми в галузі управління персоналу, розвитку молодих фахівців та інноваторів, залучати школярів та студентів, а також опікуватися місцевими громадами.


Наше завдання – зберегти кадровий потенціал, підготувати нових фахівців для розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» та реалізації надважливих цілей сталого розвитку. Крім того, наша мета – зробити свій внесок у формування серед молоді зацікавленості STEM-дисциплінами та підвищити рівень обізнаності молоді про енергетику в цілому та потенціал України з розвитку атомної енергетики зокрема.